موبایل فرندلی بودن طراحی سایت مفهمومی است که در به روز رسانی سال 2015 گوگل اثرگذاری بسیاری را در سئو سایت به همراه داشته است. گوگل در رنکینگ دهی طراحی وب سایت، الگوریتم موبایل را به عنوان فاکتوری با ثاتیر بسیار فراوان در سئو در مقابل دیگر الگوریتم ها مانند پنگوئن و پاندا قرار داده است. گوگل به طراحی وب سایت ها بیان می نمایند که نمایشی سازگار طراحی سایت خود به واسط بهره گیری از دستگاه های مختلف نمایش دهید.

تاثیر موبایل فرندلی در  سئو سایت

موبایل فرندلی بودن طراحی سایت ها در رنکینگ طراحی وب سایت ها بخصوص سایت های تازه ایجاد شده بسیار تاثیرگذار می باشد. بهینه سازی سایت به منظور بهره گیری در موبایل، تبلت و دیگر دستگاه ها فرصت مناسبی برای بدست آوردن شانس در ارتقا عملکرد سئو و رنکینگ طراحی سایت خواهد بود. گوگل در آماری جدید 60 درصد کاربران را موبایلی اعلام کرد در این راستا موبایل فرندلی بودن را به عنوان فاکتوری با اهمیت ویژه در رنکینگ طراحی وب سایت ها قرار داده است.

چطور صفحه خودمان را موبایل فرندلی کنیم؟

به منظور اعمال مفهوم موبایل فرندلی در طراحی سایت می بایست قالب و استایلی مختص دستگاه ها در سایز و ابعاد تعیین شده ایجاد شود. گوگل محتوا را از قالب موبایل فرندلی بودن در بخشی مجاز قرار می دهد و در واقع سرعت لود صفحه طراحی سایت ارزشی که در قبل در مبحث سئو سایت به خود اختصاص نموده بود را در جایگاهی پایین تر نسبت به مفهوم موبایل فرندلی خواهد داشت.

میخوام صفحه خودمو موبایل فریندلی کنم.

ابزارهای تست موبایل فرندلی و واکنش گرا بودن سایت

ابزار گوگل وب مستر

ابزار واکنش گرا بودن

قسمتی از متن برگرفته شده از :npco.net